Drama Pod Balonom : Pao viceprvak ! Lumbarda – Porto Tolero 6:5

Sinoć se pod balonom već po tko zna koji put odigravala prava drama. Malonogometaši Lumbarde ugostili su ekipu Porto tolero iz Ploča koja je na drugom mijestu i pobijedila rezultatom 6-5.  Istina ekipa iz Ploča je bila oslabljena ali to ni u kojem slučaju ne umanjuje pobjedu lumbarjana koji su najmlađa ekipa u 2.HMNL. Utakmicu dobro otvaramo ali nakon greške u 5. minuti primamo gol. To nas nije pokolebalo te stvaramo prilike da bi u 8, minuti izjednačili golom Turića iz slobodnjaka. Prvo poluvrijeme protiče u nadigravanju i stvaranjem šansi na obje strane te obe ekipe zabijaju po joą jedan pogodak. Na početku drugog poluvremena Šure J. zabija za 3-2 i nadamo se mirnijoj završnici. Međutim stvari se tek počimlju komplicirati te počinje oštrija igra. Gosti izjednačavaju u 27.minuti da bi mi minutu kasnije opet poveli 4-3 a gosti dolaze u fazu 5.og akomuliranog prekršaja. Ponuđeno mi neuspijevamo iskoristiti nego nakon ozlijede gostujućeg golmana u igri sa golmanom igračem Porto izjednačava u 37. minuti. Uzimamo time aut i dogovaramo taktiku za nastavak gdje se nismo odlučili za igru sa golmanom igračem nego na konstantni pritisak i u 39.minuti vodimo 5-4. Sve je gotovo. Ali nije. Gosti su uporni i na isteku 39. minute izjednačavaju. Dobar je i bod. Ali mladići su uporni i u zadnjoj minuti Tulo nas vodi do pobjede. U večeraąnjoj utakmici Igrači Porta su dobili 4 javne opomene što dovoljno govori o njihovoj želji za pobijedom ali večeras su ispred sebe imali ekipu koja je bila bolja. Utakmicu je sudio glavni sudac Čustović, jedan od tri naąa najbolja suca koji se jednim dijelom gubio u utakmici i razgovarao sa publikom koja je cijelu utakmicu bila prevaga na strani lumbarjana kao i uvijek. Smatramo da je sudački par dobro vodio utakmicu i da niti jedna ekipa nama pravo za prigovore jer nisu utjecali na rezultat. Pokazali smo da moľemo ravnopravno sa najboljim ekipama te se nadamo u preostala 3 kola osigurati opstanak. Sljedeću utakmicu igramo u Dubrovniku i idemo se nadigravat pa što bude.

Lumbarda: R.Šeparović, Vitković/1/, J.Šeparović/1/, Bezek/1/, Vranjković, J.Staniąić, Didović, S.Šestanović, Stojan/2/, Turić/1/, D.Šeparović.

Porto tolero: Batinović, Družijanić, Krilić/2/, D. Malić, Primorac, Burđelez, Marković/3/, Jović.

Suci: Vehbija Čustović i Mato Bajurin      Delegat: Nikola Mage

autor:Anto Bezek