Velika pobjeda juniora Lumbarde

Juniori Mnk Lumbarde nakon velike pobjede protiv Okruka u petak nastavili su pobjednički niz te su u nedjelju navečer u Gospinom polju porazili ekipu Mnk Square rezultatom 9-8. Bila je to uistinu prava sportska priredba sa svim elementima futsala, neizvjesna do samog kraja a onda penali. Krenimo redom. Obje ekipe otvaraju utakmicu u dosta zatvorenim formacijama što je i razumljivo jer je ulog velik. U 12. mnuti izvodimo dobru kontru i Frano Didović Kuje nas dovodi u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena rovovska borba ali rezultat se ne mijenja. Drugo poluvrijeme ne otvaramo najbolje i iz jedne greške na korneru u 23. minuti dozvoljavamo protivniku da izjednači. Nedugo zatim u 25. minuti samo što je prešao centar igrač domaćina puca neobranjivo u rašlje, Vice je nemoćan i to je 2-1. Do pred sam kraj izmjenjuju se šanse ali se rezultat ne mijenja. Kad se sve činilo izgubljenim 4 minute prije kraja tražimo time aut i uvodimo golmana igrača. Stalno prijetimo i izjednačujemo 20 sekundin prije kraja iz kornera na drugu stativu gdje Tulotov ubačaj Jerko Šure zakucaje u mrežu. Slijede penali. U šest serija svi su uspješni i onda sve ponovo. Jerko Šeparović za nas postiže zgoditak a udarac odličnog Bogdanovića Vice brani i počinje veselje malonogometaša Lumbarde. Ovo je velika pobjede jer je ostvarena na gostujućem terenu protiv velikog protivnika koji je zadnjih godina redovito u završnici državnog juniorskog prvenstva. Ovaj tjedan (2. ili 3.03.) igramo u Splitu protiv ekipe Škvera prvu utakmicu za odlazak u završnicu državnog juniorskog prvenstva. Za vikend ugošćujemo ekipu Starog gradskog parkinga iz Šibenika a potom sljedi uzvratna doma sa Škverom te gostovanje u Trilju protiv Ustanika.Praktički utakmica svaka tri dana i samo se nadamo da će to ova naša mladost izdržat. Odajemo im priznanje na svemu učinjenom dosad i nadamo se da ćemo ić skupa do kraja, a to je opstanak u drugoj ligi i završnica državnog juniorskog prvenstva. Zahvaljujemo i navijačima koji su nas pratili u Dubrovnik i koji su vjerovali u našu pobjedu. Zbog njihovog navijanja imali smo osjećaj da smo pod balonom.Za  večerašnju pobjedu zaslužan  je kolektiv koji je bio samouvjeren u svoju vrijednost do samog kraja i koji nije gubio glavu ni u trenutcima kad je sve izgledalo izgubljeno. Bravo momci.

Square: Kusalić, Vodopić, Kurbelašvili, Lekaj, Đuraš, Gustin, Ivanišević /1/, Bogdanović /1/, Kristić.

Lumbarda: Vice Jurjević, Roko Lipanović, Frano Didović/1/, Mate Turić, Mario Stojan, Jerko Šeparović/1/, Denis Šeparović.

Suci: Mato  Kalafatović i Mato Bajurin  Delegat: Nikola Mage.

autor: A. Bezek