Trijumf u Gospinom polju

Mnk Lumbarda u gospinom poljuVečeras u Gospinom polju malonogometaši Lumbarde su pobijedili Square rezultatom 8-5. Stotinjak gledatelja je moglo uživati u dinamičnoj i borbenoj utakmici sa puno rezultatskih obrata i puno golova. Najprije je Lumbarda povela u 3. minuti golom Šureta nakon kontre tri na dva. Akcija kao iz futsal udžbenika. Slijedi izjednačenje domaćina u 5. minuti preko Cvjetkovića. Domaćin igra sve agresivnije a mi im stajanjem daleko od igrača dopuštamo kombinatornu igru koju oni znalački koriste i u deset minuta odlaze na 4-1 preko Saulana, Čaglja i Šulića. Posebno efektan gol je postigao Šulić koji je izmamio pljesak svih u dvorani. Nakon grubog starta kapetana Saulana u 16. minuti nad Šuretom naši igraju u grču te se na odmor odlazi sa rezultatom 4-1. Drugo poluvrijeme dobro otvaramo te Tulo lobuje Biočića i smanjuje na 4-2. Iskusni Čustović pogađa za 5-2 i u 32 minuti idemo na sve ili ništa sa golmanom igračem. Na time autu dogovaramo taktiku te pod dirigentskom palicom M. Vitkovića redamo šanse kao na traci i postižemo četiri gola u šest furiznih minuta. Domaćin je pao i psihički i fizički te pokušava sa golmanom igračem izvući bod ali mi odolijevamo svim napadima i lako zabijamo još dva gola za konačnih 8-5. Treba istaknuti da je ekipa pokazala karakter kao i protiv Porto tolera i još jednom dokazala da se može nositi ravnopravno i sa najboljim drugoligaškim ekipama. U sljedećem kolu pod balon nam dolazi Trogir.

Square: Turuk, Matić, Saulan/1/, Cvjetković/1/, Čagalj/1/, Đuraš, Šimunović, Šulić/1/, Čustović/1/, Biočić.

Lumbarda: R.Šeparović, M.Vitković, J.Šeparović/1/, S.Bezek/3/, N.Vranjković, J.Stanišić, F.Didović/3/, M.Stojan/1/.

Suci:M.Kalafatović i M.Bajurin, Delegat: T.Prskalo.

autor: Anto Bezek