Pobjeda za oproštaj od domaće publike

Sinoć pod balonom malonogometaši Lumbarde pobijedili su Trogir rezultatom 9-5 (3-2). Utakmicu smo otvorili odlično i golovima Šureta, Tulota i Kujeta u 8.minuti stvorili naizgled nedostižnu prednost. Utakmica je praktički bila riješena i mi smo već uknjižili nova tri boda. Od tog trenutka zbog stava “lako ćemo” pa sve do 30 minute dolazi do velikog pada i nepovezanosti u našoj igri. Najprije su gosti smanjili na samo gol zaostatka do poluvremena da bi se u drugom poluvremenu nastavila igra gol za golom sve do 35. minute kada su gosti napravili veliku grešku. Neznajući kako smo uigrani u obrani protiv “golmana igrača” uvode rezervnog igrača i mi do kraja postižemo tri laka gola a oni nijednog.Na kraju zaslužena pobjeda na oproštaju od domaće vijerne publike pod balonom. Današnju utakmicu obilježio je jedan kuriozitet. U našoj početnoj postavi nastupio je trener četrdesetosmogodišnji Neno Vranjković kao najstariji igrač u lizi i Jerko Šure sa upravo navršenih sedamnaest godina kao najmlađi igrač u lizi. Ova pomlađena ekipa sa Stipetom (21) kao najstarijim u ekipi u početnoj postavi osvojila je na proljeće 20 bodova. Da se tako igralo u prvom dijelu bili bi među prvih pet ekipa. Zanimljiv je podatak da su ovi mladi igrači u juniorskoj konkurenciji igrali finale Dalmacije i nedostajao je jedan gol da se nađu među osam najboljih u Hrvatskoj. Naša četiri igrača nastupaju za ekipu srednje škole Korčula koja je izborila državno školsko prvensvo tj. plasman među 6 škola u Hrvatskoj. Od 31.01. do danas odigrali su 23 službene utakmice u 2.HMNL i Državnom juniorskom prvenstvu plus utakmice u školskom natjecanju. Što reći nego BRAVO MOMCI.

Lumbarda: Renato Šeparović, Mato Vitković, Jerko Šeparović /1/, Stipe Bezek /4/, Neno Vranjković, Frano Didović /2/, Mario Stojan /2/, Mate Turić.

Trogir: Pulić, Babić/1/, Pavičić/1/, Kursan, Plejić, Domić, Barišić/3/, Juranović.

Suci: Robert Hausvička i Mato Bajurin Delegat: Miho Katušić.
autor: Anto Bezek