MNK Lumbarda – Tin Vrgorac 4:1

Nakon upita na našem portalu o igri i rezultatima MNK Lumbarda u 2. HMNL-jug, naša momčad odgovara  uvjerljivom pobjedom protiv momčadi iz Vrgorca, a za sve one koji nisu bili među 50-ak posjetitelja pod balunom, sažetak utakmice prenosi nam g. Anto Bezek:

Sam početak utakmice protekao je u odmjeravanju snaga sa laganom inicijativom Lumbarde koja je urodila plodom u 5 minuti kad nakon dobrog dodavanja Šureta Stipe iz okreta postiže zgoditak. Nedugo zatim u 7. minuti Stipe i Šure odigravaju kontru kao iz udžbenika po svim pravilima malog nogometa i to je 2-0. U 8. minuti Stipe presjeca jedno dodavanje i iz kontre zabija za 3-0. Gosti su nemoćni uzimaju tajm aut nakon kojeg Tonći ne reagira dobro na dodavanje Vitkovića, a moglo je bit 4-0. Gosti pokušavaju uglavnom izvan 9 metara što Mirka lakoćom skida. Slijedi Šuretovih pet minuta gdje iz dva napada ne poentira ali zadivljuje lakoća dolaska u gol šansu.Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 3-0. Drugo poluvrijeme suprotno dogovoru počinjemo nervozno i sa greškama što gosti kažnjavaju u 22. minuti i smanjuju na 3-1. Nakon primljenog gola igra se smirila i sljedećih 12-13 minuta igra se pozicijski sa par naših izglednih šansi koje Tonći ne uspijeva realizirat. Uvidjevši da nemogu ništa napravit gosti uvode golmana igrača zadnje 3 minute ali naši odlično postavljaju obranu “na romb”, Mirka skida sve što obrana ne zatvara i u 40 minuti 1 na 1 Šure postiže i naš 4 gol. Nakon večerašnje utakmice nameće se zaključak da su najveći teret podnijeli najmlađi ali odlično fizički spremljeni igrači koji stasavaju kroz stalno igranje u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. Vidljiv je dobar rad na treninzima a ponešto se naučilo i iz poraza u jesenskom dijelu. Gosti iako predvođeni prvoligaškim igračima Crnalićem i Krupićem nemoćni. Slijedi utakmica na Grudi protiv Cavtata najvjerovatnije u petak. Juniori u nedjelju nastavljaju natjecanje na državnom prvenstvu. U Metkoviću igramo protiv Cavtata i Squarea.

Lumbarda: R.Šeparović, M.Vitković, J.Šeparović /2/, Bezek /2/, Didović, T.Šestanović, S.Šestanović, M. Stojan, V.Jurjević.

Tin: Dragičević, Herceg, Vranjić, Martinac /1/, Crnalić, Krupić, Pear, Tolić.

Suci: R.Hausvička i M.Bajurin        Delegat: D. Vučković.